kwi 26, 2011

Letnie pułapki mody

Wreszcie świeci słońce. Wreszcie jest ciepło. Wreszcie nie trzeba wkładać na siebie czterech warstw ubrań i można odsłonić trochę ciała. A już niedługo będzie przecież jeszcze lepiej. Fajnie jest chodzić z gołymi nogami, ramionami, plecami… Fajnie i niefajnie. Bo – choć to wygodne – to nie wszędzie wypada. W ciepłe dni rozróżnienie mody „do pracy” i „po pracy” – nabiera nowego znaczenia. Łatwo o tym zapomnieć, bo moda z wybiegów takiego podziału w ogóle nie bierze pod uwagę. Ale my powinnyśmy. Inaczej – nawet jeśli będziemy ubrane modne – to niestosownie.
Czytaj dalej »
kwi 19, 2011

Ton w ton kontra kontrast

W jaki sposób zestawiać ubrania – zastanawiamy się często. Czy lepszy efekt uzyskamy łącząc ze sobą kolory o podobnym nasyceniu, czy też wtedy, gdy do barw jasnych dodamy ciemne? I jakie połączenie będzie lepsze – kolorów  zbliżonych do siebie czy też kontrastowych? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie? Wszystko bowiem zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy. No i ile pracy chcemy w ten efekt włożyć.
Czytaj dalej »

kwi 11, 2011

Komu żabot?

Kiedyś żabot był elementem stroju męskiego (szczyt jego popularności przypadł na XVIII wiek), dziś ozdobione nim ubrania noszą głównie kobiety. Szczególnie ostatnio, bo jest modny już od kilku lat i nawet największe modowe konserwatystki zdążyły to zaakceptować. O tym, że przez kilka wieków nosili tę ozdobę jedynie mężczyźni mało kto pamięta (w modzie męskiej żabot przetrwał do dziś jedynie jako element oficjalnych strojów sądowych sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych), za to podkreśla się, że dodaje on bluzce (a czasem sukience zarówno elegancji jak i kobiecej lekkości.

Czytaj dalej »

kwi 5, 2011

Kto komu służy

Fashion victims czyli ofiary mody to osobnicy (i osobniczki), którzy za modą podążają z takim zapamiętaniem, że zdarza im się w tym dążeniu zatracić własne ja. Oraz całkiem nierzadko także szanse na to, by dobrze wyglądać. Co jest oczywiście zupełnie niezgodne z ich zamiarami. Bo fashion victims poświęcają sporo energii, temu, by wyglądać jak najlepiej.
Ofiarą mody staje  się każda osoba, którą przedkłada bycie „na czasie” nad dobry wygląd w potocznym rozumieniu. Na domiar złego – najczęściej wydaje się jej, że właśnie na tym podążaniu za modą polega dobry wygląd.
Czytaj dalej »

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.