maj 30, 2011

Nagi problem: ramiona

Na dworze upał, ciepłe ubrania powędrowały na dno szafy. Co można włożyć, gdy temperatura zbliża się do 30 stopni? Oczywiście – coś na ramiączkach.

Aha łatwo się mówi – pomyślą sobie niektóre czytelniczki. Bo prawda jest taka, że rzadko która z nas jest ze swoich ramion i górnej części rąk zadowolona – a bluzki i sukienki na ramiączkach mają to do siebie, że bezlitośnie odsłaniają wszelkie ich mankamenty (albo to co uważamy za mankamenty). Z drugiej jednak strony – przekonanie, że mamy ramiona nieładne sobie, a upał sobie. Niewiele kobiet w największy skwar biega po mieście w bluzce z rękawem do łokcia.
Co więc robić?
maj 23, 2011

Pochwała t-shirtu

Czy jest w ogóle ktoś, kto nie ma w szafie przynajmniej jednego? To chyba niemożliwe. Bez względu na to jak się ubieramy – elegancko, sportowo, na luzie czy awangardowo – t-shirty mamy wszyscy (albo niemal wszyscy, bo przecież zawsze się znajdą jakieś wyjątki). To taki element garderoby, który z mody nie wychodzi nigdy, a jest przecież modny od ponad stu lat. A przynajmniej w niektórych środowiskach.
Czytaj dalej »

maj 16, 2011

Tygrysice i pantery w natarciu

Animal prints czyli zwierzęce wzorki to kolejny trend lansowany przez projektantów tej wiosny i tego lata. Warto przy tym przypomnieć, że kiedyś tego typu wzornictwo uważane było za okropnie tandetne i kojarzyło się raczej z dzielnicami rozpusty niż wielką elegancją. Odziana w suknię o „tygrysim” wzorze i obwieszona krzykliwą biżuterią kobieta budziła zupełnie jednoznaczne skojarzenia. No chyba że była to artystka, a taki prowokacyjny ubiór nosiła jedynie na scenie.

Czytaj dalej »

maj 9, 2011

Kolory ziemi

To wszelkie odcienie brązu (od nasyconego rudego po niemal czarny przyprószony zielenią) i beżu. To także rozmaite złamane szarością żółci, zgaszone zielenie (khaki i oliwka). Jednym słowem wszystkie te odcienie – które przybiera ziemia – ta spalona słońcem, ta nasiąknięta deszczem albo ta pokryta kurzem.

Czytaj dalej »

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.