sty 17, 2011

Szalowa zabawa

 

Szal to najtańszy i najszybszy sposób na to, by odmienić swój wygląd. Można mieć dwie bluzki i kilka szali (albo chust) i sprawiać wrażenie, jakby się miało nieskończoną liczbę strojów. Naprawdę.
Tę prawdę najłatwiej poznać przymierzając któregoś dnia rozmaitej wielkości, grubości i faktury szale do jednej prostej czarnej bluzki. Zachęcam do tego, bo w taki sposób najłatwiej jest zaobserwować, jak bardzo ten zupełnie prosty kawałek materiału potrafi nas odmienić.
 

Ta sama bluzka przybrana szalem jedwabnym i jednokolorowym zrobi z nas miłośniczki stonowanej elegancji (nić tylko dodać kolczyki z perłami). Zarzuciwszy na ramiona koronkowy możemy się wybrać na elegancką kolację albo do teatru, a szal tęczowy w stylu indyjskim zrobi z nas osobę z fantazją. Przykłady można mnożyć do woli.
Niby wszystkie to wiemy, ale rzadko z tej wiedzy korzystamy. W dodatku, kiedy już decydujemy się na szal zwykle okręcamy go „jakoś tam” wokół szyi i uważamy, ze to wystarczy. Tymczasem sam sposób wiązania czy tez zarzucania szala tez jest droga do odmiany wizerunku.
* Można go przecież nie tylko zawiązać pod szyją tak, by dwa końce luźno zwisały ale i zarzucić na ramiona i spiąć broszką na piersi.
* Można zawinąć go wokół szyi tak, by tworzył rodzaj obfitego golfu.
* Albo zarzucić „tyłem naprzód”, by jego skrzydła luźno opadały na plecy.
* Można tez użyć go jako szerokiego pasa i owinąć nim talię.
* Jest nieodzowny, w letnie wieczory i w wieczory karnawałowe – do sukienek odsłaniających ramiona. O takim dodatku powinny pamiętać szczególnie osoby, które uważają, że ich ramiona są z jakichś względów niedoskonałe (na przykład zbyt pulchne, zbyt blade albo mało jędrne)
* Fantazyjnie spięty broszką albo zawiązany na biodrach może tworzyć rodzaj spódnicy założonej na przykład na spodnie albo grube rajstopy.
* W zimowe dni może zastąpić czapkę (szczególnie jeśli nie chcemy sobie zepsuć fryzury).
Warto spróbować takiej zabawy z szalem (a jeszcze lepiej kilkoma szalami). Nawet jeśli wszystkie te sposoby wypróbujemy tylko przed lustrem i nie odważymy się rezultatu swoich stylistycznych eksperymentów wynieść za próg własnego pokoju albo mieszkania, i tak odniesiemy korzyść. Będzie nią rozrywka (tak potrzebna w zimowe wieczory) i odrobina wiedzy o tym jak łatwo można się zmieniać.

A może macie jeszcze inne pomysły na to, co można zrobić z szalem?

Inspiracje Aggi:

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.