lut 1, 2011

Lady in red

 

Czerwień. Z pewnością nie nadaje się do biura ani na biznesowe spotkanie. Na imieninach u babci mogłaby wzbudzić niezdrową sensację i oburzyć niektóre ciocie.
Jednak, gdy chcesz przyciągnąć wzrok – jest nieoceniona. Kiedy założysz czerwoną sukienkę – jest pewne – będziesz widoczna. (wiedzą o tym na przykład twórcy reklam – dlatego często tej barwy używają, gdy chcą zwrócić uwagę na jakąś nowość albo namówić nas do skorzystania z wyjątkowej okazji).
 

Czy każda kobieta może nosić czerwień? W zasadzie każda – tylko nie w każdym odcieniu. Generalna zasada jest taka, że im cieplejszy mamy kolor włosów i cery tym lepiej nam w czerwieni makowej (niektórzy nazywają ją strażacką) i różnych jej odcieniach wpadających w pomarańczowy. Jeśli zaś jesteśmy z natury chłodne w kolorycie – lepiej nam będzie w czerwieni szkarłatnej (czyli dość jasnej z domieszką różu i fioletu), karminowej (wpadającej w ciemny róż) albo rubinowej.
Jednak to tylko zasada, a poza tym czasem wcale nie jest łatwo określić własny koloryt.
O tym w jakiej czerwieni jest nam dobrze najłatwiej się dowiemy, mierząc czerwone ubrania w różnych odcieniach. A jak ocenić, czy dodają nam urody? Bardzo prosto. Jeśli bije od nas blask, jeśli wydajemy się w tym kolorze jakieś… wyraźniejsze, to oznacza, ze trafiłyśmy na swój odcień. Jeśli zaś czerwień nas przytłacza, giniemy w niej, znaczy to, że trzeba poszukać innego odcienia.
Czy zima to czas na taką nasyconą barwę? Jak najbardziej. I to najwyższy – szczególnie jeśli ta zima jest tak długa i ponura jak w tym roku. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że z badań wynika, że to czerwień dodaje energii. To dlatego rzadko maluje się tym kolorem pomieszczenia. Nadmiar energii jest przecież męczący. Ale gdy sił nam brakuje – jest nieoceniona. Chromoterapeuci (lekarze medycyny naturalnej prowadzący terapię kolorami) twierdzą, że ten kolor dodaje również pewności siebie i determinacji w dążeniu do celu. Czy to prawda? Pewności nie ma, ale jeśli twoim celem jest zwrócić na siebie uwagę, uda się na pewno. Wszystko jedno czy chodzi o uwagę tego jedynego, czy wszystkich po kolei.
Inspiracje Aggi: 

W czerwieni na pewno nie uda ci się przejść niezauważonej – choćbyś nie wiem jak się starała. Za to masz wszelkie szanse, by zostać królową wieczoru.
Tak jak bohaterka „Lady in Red” (Kobieta w czerwieni) starej piosenki, którą 25 lat temu nagrał  irlandzki piosenkarz Chris de Burgh,
I’ve never seen you looking so lovely as you did tonight
I’ve never seen you shine so bright
I’ve never seen so many men ask you if you wanted to dance
(Nigdy nie widziałem cię tak pięknej jak dziś w nocy
Nigdy nie widziałem cię jaśniejącej takim blaskiem
Nigdy nie widziałem tylu mężczyzn pytających czy mogą z tobą zatańczyć).

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.