lut 15, 2011

Jedna sukienka w ośmiu odsłonach

 

W wiosennej kolekcji AGGI jest taka sukienka… A właściwie to nie jest jedna sukienka tylko osiem. Bo choć krój mają identyczny to, gdyby ktoś kupił je wszystkie i nosił dzień po dniu, mniej uważni obserwatorzy w ogóle by się nie zorientowali, że mają do czynienia z kolejnymi wcieleniami tego samego wzoru.
Sukienki są proste, uszyte z przylegającej do ciała bawełnianej dzianiny, każda ma taki sam dość głęboki okrągły dekolt. Wyjątkowość tego modelu polega jednak na tym, że w zależności od wybranego wzoru można ją nosić w kompletnie różnych sytuacjach.

Sukienki w kwiaty
to modele codzienne. Można się w czymś takim wybrać na spacer do kawiarni, na randkę, a nawet na wykłady (oczywiście jeśli jest się studentką, bo wykładowczyniom raczej takiej kwiecistości nie polecamy). Ubrania w kolorowe kwiatki (bez względu na krój) nie są jednak odpowiednie do pracy. Przede wszystkim dlatego, że rozpraszają uwagę osób, z którymi się spotykamy w sprawach służbowych. A także dlatego, że odsyłając myśli w stronę porośniętej kwiatami łąki, tworzą w biurze raczej atmosferę pikniku niż profesjonalizmu. Jeśli więc chcemy się kojarzyć z tym ostatnim, zostawmy sobie kwiatki na inną okazję.

Inspiracje Aggi:

 

Podobnie rzecz się ma z sukienkami we wzory zwierzęce. Świetnie się nadadzą na randkę. Jeszcze lepiej na wieczorne wyjście (pod warunkiem, że nie jest to wyjście do opery). Jeśli jednak założyłybyśmy coś takiego do pracy mogłybyśmy zostać uznane za osoby, które kompletnie nie wiedzą, co i kiedy wypada. Albo co gorsza za takie, co to do pracy nie przychodzą wcale by pracować, żeby na przykład poderwać szefa! Bo stroje w zwierzęce wzorki kojarzą się większość ludzi mocno erotycznie i pewnie jeszcze długo tak będzie. Dlatego (oczywiście, o ile nie należymy do środowiska artystycznej cyganerii) ograniczmy ich noszenie do sytuacji wymienionych powyżej.

 

Na nieco bardziej oficjalne okazje nadają się za to sukienki we wzory geometryczne. Może nie są to stroje typowo biznesowe, ale na wiosennym pikniku służbowym albo imprezie integracyjnej na pewno się sprawdzą. Takie wzory kojarzą się z latami 50. i estetyką pop artu. Ale mimo że w modzie pojawiły się ponad 50 lat, wciąż sprawiają wrażenie nowoczesnych. Czyli odpowiednich dla kobiet, które lubią, gdy podziwia się nie tylko ich urodę, ale i osiągnięcia.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.