mar 15, 2011

Powrót do granatu

Modny tej wiosny granat zwykle kojarzy nam się ze szkołą. Nic się na to nie poradzi. W końcu – chyba wszystkie musiałyśmy przeżyć to nieśmiertelne równanie: granatowa spódniczka + biała bluzeczka = grzeczna uczennica. Nic więc w tym dziwnego, że nie jest to ulubiona barwa nastolatek i dwudziestoparolatek. No bo która dziewczyna chciałby się kojarzyć kolegom z grzeczną dziewczynką, klasówką z matematyki albo rozdaniem świadectw? Chyba żadna, bo dopiero po latach okazuje się, że niektórzy koledzy właśnie za takim (niewinnym w ich przekonaniu) kobiecym wizerunkiem najbardziej tęsknią.

Prawidłowość jest jednak taka, że im dalej jesteśmy od matury, tym bardziej się z granatem przepraszamy. I słusznie, bo to kolor o wielkich możliwościach. Ma w sobie pewne dostojeństwo, lecz nie jest tak poważny jak czerń, ma też refleksy zachmurzonego nieba, albo morza podczas sztormu, nie będąc przy tym tak zwiewnym jak niebieski.

Inspiracje Aggi:

 

No i przede wszystkim daje mnóstwo możliwości, łączenia z innymi kolorami. I to zarówno z ciepłymi jak i zimnymi. Granat jest mieszanką niebieskiego z czernią. To kolor ciemny, więc wszystko, co jaśniejsze jest na jego tle lepiej widoczne. Warto o tym pamiętać komponując własny ubiór.
Granat wygląda świetnie z czerwienią i różem i pomarańczem, bo kontrastem podkreśla ich nasycenie. Można go też nosić z rozmaitymi odcieniami żółtego, a ich słoneczność zajaśnieje na takim tle pełnym blaskiem. Świetnie się komponuje z bielą i ecru. Połączony z szarym dodaje powagi, zestawiony z jasną zielenią czy błękitem podkreśla ich wiosenną lekkość.
Można go zestawić także z brązem i beżem. Niezbyt mu do twarzy chyba jedynie z czernią, ale i to połączenie ma swoje zwolenniczki.

 

To pewnie dlatego granat obok innych (dużo mniej dostojnych) kolorów takich jak pomarańczowy żółty czy ciemnoróżowy pojawił się tej wiosny w kolekcjach znanych projektantów – między innymi Vivienne Westwood, Diane von Furstenberg i Calvina Kleina. A także w kolekcji AGGI.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.