wrz 5, 2011

Kolorami jesień się zaczyna

Choć jesień bywa dżdżysta, jej kolorystyka zachwyca bogactwem. Tu odrobina karmelowej żółci, tu nieco ciepłego brązu albo brązu zwanego tabaczkowym, jeszcze gdzie indziej – koniakowy beż lub wywołujący nostalgię za latem kolor rozgrzanego słońcem piasku. Nie ma chyba w przyrodzie okresu bogatszego kolorystycznie od jesieni, a w miękkim świetle jesiennego słońca barwy opadających liści mają szczególny wyraz. Tą porą roku inspirowali się malarze i poeci.

Jesienny czas! Cudownych blasków czas!
O, dęby, buki, klony i platany,
Ciepłych odcieni stubarwne organy,
Na których złotą symfonię grałaś!
- pisał Leopold Staff w wierszu „Jesień”
„Liście jesienne leżą po brzegach dróg, mieniąc się jedną połową tęczy.
Wyglądają jak rozsypane róże wszelkich barw.
W stawie drżą złote plamy. Rząd drzew odbija się w nim różnie: wierzba – mgłą siwą, czerwona leszczyna – skrzydłem motyla, topole – ciemnymi kolumnami.
- zachwycała się kolorami tej pory roku Maria Pawlikowska-Jasnorzewska w „Liściach jesiennych”.
Z tego bogactwa barw korzystają także projektanci mody. Sporo jest takiej kolorystyki w tegorocznych jesiennych kolekcjach wielkich domów mody (na przykład Miu Miu czy Chloe). Nie brakuje ich także w przygotowanej na te porę roku kolekcji AGGI.
Wśród kolorystycznych propozycji dominują ciepłe niemal czekoladowe i tabaczkowe brązy, rudości, klasyczne i karmelowe beże oraz jaśniejsze kolory nawiązujący do stylu safari. Nie brakuje także jesiennej nieco melancholijnej czerwieni.
Ta paleta barw daje niezwykłe możliwości stylizacyjne – wszelkie odcienie brązu i beżu naprawdę pięknie się ze sobą łączą. Na przykład zestawienie ciemnego brązu z karmelowym beżem, ognistą rudością albo czerwienią. Albo chłodny brąz w połączeniu z beżem przyprószonym szarością.
Bardzo elegancko wyglądają także stylizacje monochromatyczne – czyli jednokolorowe. Takie stonowane zestawy (na przykład spodnie albo spódnica i żakiet w tym samym kolorze) świetnie się sprawdzają szczególnie w sytuacjach służbowych. Ale nie tylko, bo w takiej kreacji wypada się wybrać na niedzielny obiad do znajomych czy klasyczne przyjęcie imieninowe.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.