wrz 21, 2011

Wielki powrót wąskiego paska

Wąskie paski (tzw. skinny belts) delikatne podkreślające talię przez wiele lat uchodziły za coś,absolutnie niemodnego. Noszono je w latach 60 i w pierwszej połowie lat 70., ale lata 80. – to był już zdecydowanie czas pasków (a raczej pasów) szerokich (wystarczy przypomnieć sobie niezapomniane kreacje Madonny i modne wtedy sukienki bombki) – gumowych albo skórzanych utrzymanych w stylistyce punk. Poza tymi szerokimi, mocno opinającymi talię albo biodra moda tamtych czasów pasków nie lubiła. A potem przyszły lata 90., a wraz z nimi styl grunge, do którego te delikatne niczym biżuteria dodatki znów zupełnie nie pasowały. I tak zleciało niemal 20 lat.

Do łask projektantów wąskie paski powróciły w nowym tysiącleciu, kiedy moda kobieca stał się znów bardziej… kobieca. Przez jakiś czas były równie modne, co paski szerokie i te średniej szerokości, ale w tym sezonie odniosły zdecydowane zwycięstwo nad swoimi grubszymi rywalami. Można je uznać za tak zwane „must have” tej jesieni.

Taki pasek świetnie się sprawdza jako dodatek nie tylko do zwiewnej wizytowej sukienki, ale także do dzianinowej tuniki. W wersji klasycznej podkreślamy nim talię. W tym sezonie nie ograniczamy się jednak do naśladowania lat 60. – wąskich pasków nie nosimy wyłącznie do sukienek i podkreślamy nimi nie tylko talię.

Cieniutki paseczek można na przykład włożyć do dżinsów – to nic, że jest zbyt wąski w stosunku do szlufek – właśnie to niedopasowanie wygląda stylowo. Można też pójść o krok dalej i zamiast jednego paska włożyć dwa – każdy innego koloru. Równie ładnie będzie to wyglądało do spodni typu garniturowego o nieco podwyższonej talii.

Ale to nie wszystko, bo niektórzy styliści pokazali już, że takimi paskami zaznaczyć można również talię kardiganu, grubego swetra, a nawet jesiennego płaszcza. Taką subtelną ozdobę można także nosić na linii bioder – zapinając pasek w taki sposób, by na nie luźno opadał.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.