lis 8, 2011

Woda czyli „pływający” dekolt

Wodą zwie się pewien rodzaj dekoltu. Jest to krój, który sprawia, że tkanina udrapowana wokół wycięcia szyi delikatną falą spływa na ramiona i biust.
Ten niezwykle modny dekolt to swoisty fenomen. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że równie dobrze wygląda on na paniach o większym biuście jak i na tych o nieco mniejszym. Po drugie – czy jest głęboki czy nie – uwodzicielsko się układa. Po trzecie dodaje całej sylwetce lekkości. Jednym słowem jest to krój wręcz wymarzony i korzystny niemal dla każdego.
Sukienki, tuniki i bluzki z takim dekoltem mają naprawdę magiczną moc dodawania kobiecości –zawsze tworzą wrażenie miękkości i zwiewności. Może dlatego, że przywodzą na myśl skojarzenia z lekkimi szalami delikatnie opadającymi i otulającymi ramiona? Może chodzi o to, że obserwator podświadomie liczy na to, że ten „pływający dekolt” w pewnej chwili odsłoni coś więcej niż było przewidziane?
Jednak wrażenie, jakie robią takie dekolty nie zależy wcale od ich głębokości. Owszem bywają dekolty-wody głębokie, ale są też takie, które wcale nie odsłaniają zbyt wiele, a mimo to czynią z kobiety, która nosi sukienkę czy nawet sweter z takim wykończeniem, istotę godną pożądania.
Te szersze „wody”, ukazujące głęboko dekolt albo ramiona nadają się raczej na okazje wyjściowe, ale inne są stosowne także w innych sytuacjach. Bywają i takie, w których można się wybrać na zawodowe spotkanie. Wiele oczywiście zależy od tego z jakiej tkaniny i jakiego koloru jest bluzka czy tunika o takim dekolcie, na przykład czerwony jedwab – nawet jeśli wycięcie przy szyi jest bardzo skromne – z pewnością nie nadaje się do pracy, ani na wykłady. Nosząc stroje z dekoltami tego typu należy też omijać okazje bardzo oficjalne, bo ich powiewny krój czyni kobietę bardzo kobiecą, ale też nieco w tej kobiecości nonszalancką. Taką, która pewna jest swojej atrakcyjności i nie przejmuje się tym, że coś jej lekko opada na ramiona.
Lecz przecież właśnie taka swobodna ekspresja miękko układającej się tkaniny sprawia, że osoba nosząca strój ozdobiony dekoltem-wodą przyciąga uwagę obserwatorów.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.