gru 16, 2011

I słońce i księżyc

 

Jeszcze nie tak dawno założenie jednocześnie i srebra i złota zostałoby uznane za oznakę totalnego bezguścia. Kobieta elegancka nosiła biżuterię szlachetną, lecz wyłącznie jednobarwną. Nawet skłonne do stylistycznych eksperymentów nastolatki nie poważyłyby się chyba włożyć złotych kolczyków i srebrnego naszyjnika razem. No chyba, że kompletnie nie wiedziałby „co do czego”.
Uważano, że tak jak srebrzyste światło księżyca niknie w złocistym połyskiwaniu słońca, tak srebro i złoto gaszą wzajemnie swój blask. Srebrzysty chłód nie pasował do ciepłej barwy złota. Kontrast wydawał się zbyt duży.
Lecz dziś wszystko się zmieniło – moda poszukuje rozwiązań, po które jeszcze nikt wcześniej nie sięgnął, a projektanci wynajdują zupełnie niewyobrażalne dawnymi czasy zestawienia barw. Efektem tych poszukiwań są modne od kilku lat połączenia złota ze srebrem ale również srebra i złota z innymi metalicznymi barwami – na przykład z miedzią czy mosiądzem. I okazuje się, że takie zestawy wcale nie wyglądają nieelegancko. Z tego połączenia od dobrych kilku lat korzystają na przykład producenci obuwia. I to nie tylko tego wizytowego ale także sportowego.


Nowy „wielometaliczny” trend największą karierę zrobił jednak w branży jubilerskiej. Projektanci biżuterii do niedawna nie mieli zbyt wielkich możliwości operowania kolorem, w większości ich projektów pojawiała się tylko jedna metaliczna barwa. Teraz nadszedł ich czas, bo mogą nie tylko tworzyć wyrafinowane formy przestrzenne, ale także nadawać im dodatkowy wymiar używając do tego wielobarwnych metali.
Kobiety polubiły takie dodatki, przede wszystkim za ich niebanalność – w klasycznych kolekcjach biżuterii od lat nie pojawiały się modele, które w sposób szczególny różniłyby się od tych z kolekcji poprzednich. Biżuteria „wielometaliczna” zrobiła w tej rutynie wyłom i bardzo dobrze się stało.
Wygląda więc na to, że w modzie słońce i księżyc mogą świecić jednocześnie.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.