sty 10, 2012

Jeszcze o czerni

Czerń bywa kolorem niebezpiecznym i niszczącym, ale uznawana jest też za barwę szczęścia. Tak naprawdę w każdej kulturze łączą się z czernią inne znaczenia, to chyba najbardziej zmienna barwa na świecie.
To kolor nocy, głęboki, pochłaniający, pełen nieopowiedzianych jeszcze historii. Kobieta w czerni zawsze wydaje się nieco tajemnicza, nawet jeśli w rzeczywistości nie skrywa, żadnego szczególnego sekretu. To kolor na każdą porę dnia, ale nie od dziś wiadomo, że najpiękniej wygląda w sztucznym świetle karnawałowego wieczoru. Najlepiej, gdy nasza wieczorowa czarna kreacja uszyta jest z mniej lub bardziej połyskującej tkaniny – czarne diamenty mają wielką moc przyciągania. Chłodny blask czerni znakomicie podkreślimy, łącząc tę barwę z biżuterią z kryształów – bezbarwnych albo kolorowych. Takie zestawienie sprawdza się niemal przy każdej wieczorowej okazji.
Czerń ma też swoje znaczenie praktyczne. Kto ją wybierze, może się poczuć bezpiecznie, to kolor ochronny. Wybierają go często osoby, które chciałby wyglądać szczuplej niż w rzeczywistości. I słusznie, bo barwa ta sprawia, że przedmioty i postaci nią spowite optycznie stają się mniejsze.
Trudno tu popełnić błąd, dobierając dodatki, bo do czerni pasuje niemal wszystko. Szukając nowej małej czarnej, pamiętajmy jednak, że to sukienka, która przyda nam się na niejedną okazję. Im bardziej więc klasyczny będzie więc jej krój, tym dłużej ją ponosimy.
Wybór czerni niesie też w sobie pewne pułapki. Może się na przykład zdarzyć, że na podobny do naszego kolorystyczny wybór stanie się udziałem wszystkich innych uczestniczek imprezy (a jeśli nie wszystkich to przynajmniej połowy z nich). Dlatego wybierając się gdziekolwiek w czerni warto się dobrze zastanowić nad wyborem akcesoriów, to one zapracują na nasz niepowtarzalny wygląd.
Na tle tej najciemniejszej z barw wszystko staje się jaśniejsze, jeśli więc mamy z natury bladą skórę, pamiętajmy o odpowiednim makijażu, albo do czarnej sukienki załóżmy szal albo chustę w kolorze, który doda naszej cerze ciepła.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.