sty 30, 2012

Barwa optymizmu

Modny już zeszłej wiosny i lata neonowy oranż okazał się być czymś więcej niż przebojem jednego sezonu, bo także w tym roku jest na topie.
To jeden z tych nielicznych kolorów, które trudno skojarzyć z czymś smutnym. Połączenie żółtego z czerwonym – ciepło słonecznej żółci skojarzone z z głębią krwistej czerwieni. Efekt – chyba najbardziej witalny kolor na świecie.
Nie sposób wyglądać w nim na osobę ogarniętą depresją czy pozbawioną energii. Według chromoterapeutów (terapeutów leczących kolorami) pomarańczowy nastraja optymistycznie i mobilizuje do działania. Może projektanci mody czują, że ich klienci przestraszeni światowym kryzysem gospodarczym potrzebują teraz czegoś specjalnego?
Ten energetyczny żywioł można łączyć z kolorami równie nasyconymi – na przykład równie modnymi chabrowym czy fuksjoworóżowym i takie połączenia znów będą tej wiosny bardzo modne. Oranż wygląda jednak równie ładnie w kontrastowych zestawieniach z szarością, chłodnym brązem, granatem i czernią. I o ile kompozycje neonowe (oranż z fuksjowym różem, oranż z chabrowym) nadają się głównie na okazje pozazawodowe, to już pomarańcz w połączeniu na przykład z ciemnopopielatym w niektórych sytuacjach „pracowych” może być całkiem na miejscu. Oczywiście musi to być raczej delikatny akcent kolorystyczny niż wielka plama tej przyciągającej wzrok barwy. Optymizm optymizmem, ale pomarańczowy kostium nie jest z pewnością strojem odpowiednim dla urzędniczki bankowej w godzinach pracy. Jest zbyt rozpraszający,a przez to odrobinę… niepoważny.
Niemal każda kobieta może w tym kolorze wyglądać ładnie – ale zdarza się, że osoby o delikatnej jasnej karnacji, wyglądają w nim trochę blado. Nie znaczy to jednak, że nie mogą go nosić – odpowiedni makijaż pomoże w poradzeniu sobie z tym problemem. Wystarczy delikatnie musnąć kości policzkowe, brodę i czoło rozświetlającym pudrem brązującym i nieco staranniej niż zwykle wytuszować rzęsy by ten efekt bladości zlikwidować.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.