gru 6, 2010

Spodnie a demokracja

 

Spodnie to chyba najbardziej trudny do dobrania element garderoby. Niby wszystkie je nosimy, ale czy którakolwiek z nas zdecydowałaby się na kupno spodni bez mierzenia? Każda kobieta wie, że to się może udać, ale nie musi. Raczej nie musi.
To, komu w jakich spodniach jest ładnie, zależy od wielu czynników. Mówi się, na przykład, że osoby niskie nie powinny nosić spodni szerokich, a raczej wąskie… A co z osobami niskimi, niebyt szczupłymi, o szerokich biodrach i masywnych nogach? Też niedobrze.
Przez lata moda nie była pod tym względem demokratyczna. Raz nosiło się wąskie rurki, raz pumpy, jeszcze kiedy indziej spodnie o szerokich nogawkach. I zawsze pewna grupa kobiet (raz ta, raz inna), jeśli koniecznie chciała być modna – była upośledzona. Tak było jeszcze parę lat temu, kiedy w modzie niepodzielnie królowały spodnie o niskim stanie, które świetnie wyglądały na dziewczętach o chłopięcych sylwetkach, natomiast na kobietach o niezbyt wąskiej talii i tych mających w tym miejscu niewielką choćby oponkę… lepiej nie mówić.
Na szczęście ostatnio w  tej kwestii panuje prawie kompletna dowolność. Nosi się zarówno spodnie o nogawkach wąskich, jak i te o szerokich. No i – na szczęście dla wielu kobiet – niski stan przestał być jedynym „wzorcem metra”.

 

Jakie dla kogo (Inspiracje Aggi)

Spodnie bardzo wąskie i obcisłe


 

* dla osób absolutnie szczupłych, niskich i wysokich - TAK (uwaga: zdarzają się wyjątki, na przykład, kiedy osoba wysoka, mimo iż        jest szczupła, ma wyjątkowo szerokie biodra – w takim przypadku lepiej z wąskich i obcisłych spodni zrezygnować);
* dla osób dość wysokich i o szczupłych nogach, ale  wydatnych biodrach i niebyt płaskim brzuszku - TAK/NIE (tylko do dłuższej zakrywającej biodra, tuniki, bluzki, albo swetra);
* dla osób niskich i niebyt szczupłych - NIE (ponieważ w taki sposób eksponujemy właśnie to, co chciałybyśmy ukryć);

* dla osób o nogach nie do końca prostych (X lub O) nawet, jeśli są szczupłe i wysokie - NIE(wąskie nogawki eksponują niedoskonałość, przy nogawkach nieco szerszych w ogóle tego nie widać).

Spodnie szerokie


 

* dla osób absolutnie szczupłych – wysokich i średniego wzrostu - TAK (i tu nie ma żadnych wyjątków);
* dla osób niezbyt wysokich i niebyt szczupłych - NIE/TAK (niestety zbyt szerokie spodnie mogą tylko podkreślić to, co chciałybyśmy ukryć, i uczynić sylwetkę przysadzistą. Są jednak wyjątki, a należą do nich osoby o wąskich ramionach, wyraźnie zaznaczonej talii, dość szerokich biodrach i masywnych nogach. Takiej figurze dobrze skrojone spodnie o szerokich nogawkach służą znakomicie).

Spodnie o podwyższonym stanie

* dla osób niewysokich i średniego wzrostu o niebyt długich nogach - TAK (znakomity sposób na to, aby optycznie wysmuklić sylwetkę i wydłużyć nogi);

* dla osób o niezbyt mocno zaznaczonej talii - TAK (krój takich spodni zwykle sprawia, że nawet bardzo słabo zarysowania talia staje się wyraźniejsza).

Spodnie o nogawkach szerokich u góry, a wąskich na dole

* dla osób o dość szerokich biodrach i szczupłej talii - TAK (takie spodnie ładnie eksponują talię, a jednocześnie nie są zbyt obcisłe w miejscu, którego za bardzo podkreślać nie chcemy);
* dla osób o niezbyt mocno zaznaczonej talii - TAK/NIE (to zależy od tego, w jaki sposób jest skrojona góra spodni – jeśli stan jest podwyższony i talię akcentuje – efekt będzie korzystny).

 

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.