wrz 30, 2012

Nowa odsłona czerwieni

Czerwień należy do głównych kolorystycznych trendów tego sezonu. Rzadko jednak jest to czerwień pełna, klasyczna – dużo częściej złamana dodatkiem innych kolorów. Pojawiają się więc bordo, karmin, purpura, kolor czerwonego wina, ale nie tylko. Najnowsze modele w kolekcjach wielu projektantów mienią się nasyconymi owocowymi barwami dojrzałej jesieni. Pojawia się więc kolor dojrzałego granatu przyprawiony odrobiną brązu, barwa śliwki złamanej fioletem, czerwień dojrzałego jabłka ocieplona pomarańczem, arbuzowy z kroplą soku z winogron. Te kolory są nieoczywiste, trudne do opisania jednym słowem – są wśród nich barwy ciepłe i zimne, jasne i ciemne – ale każda z nich pełna jest energii, może nie tak optymistycznej, jak modne latem ostre róże i mandarynki, ale za to świetnie współgrającej z jesienną atmosferą i światłem tej pory roku.
Modne odcienie czerwieni mają też w sobie pewne dostojeństwo i tradycyjnie zaliczane są do kolorów eleganckich, ale jedną z najistotniejszych zalet tej kolorystyki jest jednak to, że wśród wielości jej odcieni mogą znaleźć coś dla siebie kobiety o wszystkich typach urody i w każdym wieku.
Nowością tego sezonu jest łączenie ciepłych i zimnych odcieni tej samej barwy. Winogronowy fiolet możemy więc zestawić z barwią czerwonego wina (co kiedyś było zupełnie nie do pomyślenia) i nie musimy się obawiać posądzenia o brak gustu.
Warto też wspomnieć o tym, że te same nasycone kolory są również obecne w modnym tej jesieni makijażu. Widać to szczególnie w kolorystyce szminek, bo najmodniejsze są właśnie ciemne odcienie złamanej czerwieni – mogą to być klasyczne karminy (mieszanki czerwieni i ciemnego różu w różnych proporcjach), albo róże zmiksowane z barwą bakłażana. Usta powinny być podkreślone bardzo mocno, ale za to matowe.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.