paź 25, 2012

Odczarowanie dzianiny

Miękko układające się na ciele elastyczne tkaniny nadają sylwetce wyjątkowy powab. I wbrew pozorom, by tak było – nie trzeba mieć wcale figury modelki.
Wiele kobiet niezadowolonych z własnych kształtów starannie unika tego typu materiałów
w przekonaniu, że podkreślają one wszelkie niedoskonałości sylwetki. To może być prawda, ale wcale nie musi, bo zarówno cienka jak i nieco grubsza dzianina, może wręcz ukryć pewne niedostatki figury. Pod kilkoma warunkami.
Po pierwsze: kwestia rozmiaru. Jeśli mamy cokolwiek do zatuszowania unikajmy dzianiny ścisłe opinającej ciało, bo ta, zamiast ukrywać, uwydatnia każdą krągłość czy fałdkę. Myli się jednak ten, kto sadzi, że lepszy „efekt krycia” uzyska spowijając się w dzianinę bardzo obszerną. To bardzo częsty błąd popełniany przez osoby niezadowolone z własnej figury. Błąd spowodowany w dużej mierze tym, że rzadko kto ogląda swoją sylwetkę w lustrze z właściwej, by ją ocenić, kilkumetrowej odległości.
Gdy oglądamy się z bliska, wszystko wydaje się być w porządku – nie widać tego, co chciałybyśmy ukryć, problem w tym, że w takiej zbyt obszernej szacie, wyglądamy na dużo potężniejsze niż
w rzeczywistości. Dotyczy to przede wszystkim pań o szerszych ramionach i dużym biuście. Dobierając rozmiar dzianinowej sukienki trzeba więc być uważną – strój powinien podkreślać linie sylwetki, ale raczej nie może jej opinać, chyba, że figura osoby go noszącej jest naprawdę idealną.
Po drugie: są różne rodzaje dzianiny, a osoby o pełniejszych kształtach powinny zdecydowanie unikać tkanin z bardzo dużą domieszką lycry – stworzonych wyłącznie po to, by – bez względu na rozmiar
- ściśle przylegać do ciała.
Po trzecie jeśli mamy zastrzeżenia co do własnej figury wybierajmy jedynie dzianiny odpowiednio skrojone. Cięte ze skosu, ozdobione powiewnymi połami, rozszerzanymi rękawami albo szalowymi klapami czy kołnierzami. Tego typu rozwiązania dodają sylwetce lekkości i odciągają uwagę od jej niedoskonałości, ale nie dodają objętości.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.