gru 20, 2010

Jaki jest morał bajki o Kopciuszku?

Sympatyczna i obdarzona wieloma zaletami sierotka zwana Kopciuszkiem na co dzień ubierała się stosownie do wykonywanej pracy. A że nie była to praca zbyt reprezentacyjna, walorów urody późniejszej żony księcia nikt (prócz oczywiście dobrej wróżki) nie mógł dostrzec. Oczywiście tylko do momentu, kiedy krzywdzona przez macochę i jej rozpieszczone córki dziewczyna przywdziała mieniącą się złotem i srebrem suknię i pojawiła się na balu. Co było dalej wszyscy wiemy. Ale czy ktokolwiek mógłby uwierzyć, że ten znany nam wszystkim scenariusz zakończony happy endem miałby szansę się zrealizować, gdyby Kopciuszek wybrał się na bal w noszonym na co dzień przyodziewku?

W bajkach kryje się ludowa mądrość i warto z niej skorzystać. A jeden z morałów bajki o Kopciuszku mógłby brzmieć:
Jeśli wybierasz się tam gdzie wszyscy będą błyszczeć, musisz błyszczeć jeszcze bardziej.
Inspiracje Aggi:

No chyba, że chcesz przesiedzieć cały wieczór w kącie.
I zapomnij o tajemniczym brunecie (lub blondynie), którego ujmie skromność i prostota twojego ubioru. Zapomnij też (najlepiej raz na zawsze i nie tylko w związku z sylwestrem) o upiornej zasadzie „siedź w kącie a znajda cię.” Co do tej ostatniej – milion razy sprawdzono, że się nie sprawdza i w związku z tym istnieje podejrzenie, że wymyślił ją ktoś, kto sam w kącie siedzieć nie wcale nie zamierzał, ale nie chciał robić sobie konkurencji.
Skromność i stonowana elegancja w ubiorze są w zasadzie wskazane. Lecz są sytuacje, w których ta sama skromność i to samo stonowanie zdecydowanie się nie sprawdzają. Noc Sylwestrowa jest wśród tych sytuacji na pierwszym miejscu. I to bez względu na to, czy wybieramy się na wielki bal, klubową imprezę czy prywatkę u znajomych.

Tej nocy warto się ubrać inaczej.

Połyskujące tkaniny, które raziłyby w biały dzień i które zupełnie nie nadają się do pracy, tej szczególnej nocy, gdy kończy się jeden rok a zaczyna drugi, są czymś najstosowniejszym na świecie. Po pierwsze dlatego, że wszyscy inni też będą błyszczeć i jeśli się nie dostosujesz, to po prostu znikniesz. A po drugie: są w życiu sytuacje, których uroczystą oprawę najlepiej podkreślisz własnym strojem. Oraz biżuterią – mocną i wyrazistą (właśnie taką od jakiej stronisz w zwykłe dni).
Warto z tej możliwości skorzystać, bo takich okazji mamy coraz mniej. Kiedyś wizytowe suknie nosiło się na przykład do teatru, dziś nikt nie ma czasu na takie ekstrawagancje i do teatru większość ludzi idzie w stroju codziennym. Okazji, by ubrać się balowo mamy jeszcze mniej, bo w dzisiejszych czasach nikt nie świętuje karnawału. Sylwestrowa noc musi nam więc wystarczyć na cały rok.

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Archiwum Bloga

  • 2013 (1)
  • 2012 (44)
  • 2011 (47)
  • 2010 (8)

AGGI

Chcemy razem z Wami tworzyć markę AGGI. Powiedzcie nam co sądzicie o AGGI, modzie, dobrym guście i stylach.
Co Was nakręca? Co Was wkurza?
Czy klasyka może być nowoczesna i inspirująca? Zdjęcia na blogu przedstawiają modelkę AGGI. Zapraszamy również na stronę firmową AGGI oraz na profil na Facebooku - AGGIzprofilu.
 
Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia lepszego prezentowania treści, wygodniejszej obsługi oraz w celach statystycznych. Jeśli nie Zablokujesz tych plików, oznacza to zgodę na ich zapisywanie i używanie w Twoim urządzeniu. Można samodzielnie zarządzać plikami cookies poprzez ustawienia Twojej przeglądarki internetowej.